Dátum a čas

Dnes je pondelok, 21.1.2019, 19:14:18

Sviatok

Meniny má Vincent, Vincencia

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 6
DNES: 475
TÝŽDEŇ: 475
CELKOM: 323456

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Cena starostu obce

Typ: ostatné | náš tip
Udelenie Ceny starostu obce Ocenenie úspešných športových reprezentantiek

V piatok 19. októbra 2018 sa v rokovacích priestoroch Frucona Stará Voda konalo zasadnutie Združenia miest a obcí hnileckého regiónu /ZMOHR/. Rokovania sa zúčastnili starostovia – členovia za jednotlivé obce nášho okresu pod vedením starostu obce Margecany Ing. Igora Petríka, ktorý je predsedom ZMOHR a pozvanie prijal aj predseda Olympijského klubu SPIŠ  Ing. Viliam Mjartan.

Udelenie Ceny starostu obce Dvojčatá PaulínaKristína Hudákové a  Barbora Kocúrová sú úspešné reprezentantky  SR vo florbale. Svojimi výkonmi robia dobré meno nielen Slovenskej republike ale aj našej obci.

Dievčatá začali s týmto športom už v piatom ročníku na Základnej škole vo Švedlári, ktorú reprezentovali pod vedením p. učiteľa Jozefa Gregu. Neskôr hrávali v Smolníku a už v roku 2011 boli členkami tímu, ktorý sa stal majstrom Slovenska.  Do roku 2015 pôsobili v športovom klube FbK Kométa SNV.  Tento klub bol  v súťaži Najúspešnejší športovci regiónu SPIŠ v roku 2016 vyhlásený za druhý najúspešnejší kolektív. Samotné hráčky si prebrali aj ocenenia v kategórii jednotlivcov.

V Prahe sa stali majsterkami Európy kategórie G18. Dosiahli umiestnenie v All Stars tíme na Majstrovstách sveta Junioriek v Poľsku.  V roku 2015 reprezentovali SR na  majstrovstvách sveta  vo Fínsku a v roku 2017 na domácich majstrovstvách sveta v Bratislave . Tu sa (vtedy 19-ročná) Paulína Hudáková  stala najproduktívnejšou hráčkou a získala v siedmich zápasoch na turnaji 27 bodov za 12 gólov a 15 asistencií. Naša rodáčka zo Švedlára sa týmto zápisom stala novou rekordérkou v produktivite na svetovom šampionáte žien. Aj napriek mladému veku už dosiahli dievčatá počas svojej športovej kariéry obrovské úspechy nielen doma ale aj v zahraničí.

Starosta obce Vladimír Končík využil príležitosť regionálneho stretnutia a spolu s menovanými predsedami poďakoval za reprezentáciu našej obce i okresu a odovzdal dievčatám Cenu starostu obce Švedlár.

 

Cena starostu obce Cena starostu obceCena starostu obce

Odovzdanie ocenenia bolo slávnostne zapísané do pamätnej knihy – kroniky obce, kde sa podpísali ocenené športovkyne i starostovia.

Paulína HudákováBarbora KocurováKristína Hudáková

 

 

 

 

 


Príloha

Vytvorené: 25. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 31. 10. 2018 11:56
Autor: Patrícia Moskalová