Menu
Vitajte na oficiálnych
stránkach obce.
rozšírené vyhľadávanie
Obec Švedlár
ObecŠvedlár

Cena starostu obce

Udelenie Ceny starostu obce

Ocenenie úspešných športových reprezentantiek

V piatok 19. októbra 2018 sa v rokovacích priestoroch Frucona Stará Voda konalo zasadnutie Združenia miest a obcí hnileckého regiónu /ZMOHR/. Rokovania sa zúčastnili starostovia – členovia za jednotlivé obce nášho okresu pod vedením starostu obce Margecany Ing. Igora Petríka, ktorý je predsedom ZMOHR a pozvanie prijal aj predseda Olympijského klubu SPIŠ  Ing. Viliam Mjartan.

Dvojčatá PaulínaKristína Hudákové a  Barbora Kocúrová sú úspešné reprezentantky  SR vo florbale. Svojimi výkonmi robia dobré meno nielen Slovenskej republike ale aj našej obci.

Dievčatá začali s týmto športom už v piatom ročníku na Základnej škole vo Švedlári, ktorú reprezentovali pod vedením p. učiteľa Jozefa Gregu. Neskôr hrávali v Smolníku a už v roku 2011 boli členkami tímu, ktorý sa stal majstrom Slovenska.  Do roku 2015 pôsobili v športovom klube FbK Kométa SNV.  Tento klub bol  v súťaži Najúspešnejší športovci regiónu SPIŠ v roku 2016 vyhlásený za druhý najúspešnejší kolektív. Samotné hráčky si prebrali aj ocenenia v kategórii jednotlivcov.

V Prahe sa stali majsterkami Európy kategórie G18. Dosiahli umiestnenie v All Stars tíme na Majstrovstách sveta Junioriek v Poľsku.  V roku 2015 reprezentovali SR na  majstrovstvách sveta  vo Fínsku a v roku 2017 na domácich majstrovstvách sveta v Bratislave . Tu sa (vtedy 19-ročná) Paulína Hudáková  stala najproduktívnejšou hráčkou a získala v siedmich zápasoch na turnaji 27 bodov za 12 gólov a 15 asistencií. Naša rodáčka zo Švedlára sa týmto zápisom stala novou rekordérkou v produktivite na svetovom šampionáte žien. Aj napriek mladému veku už dosiahli dievčatá počas svojej športovej kariéry obrovské úspechy nielen doma ale aj v zahraničí.

Starosta obce Vladimír Končík využil príležitosť regionálneho stretnutia a spolu s menovanými predsedami poďakoval za reprezentáciu našej obce i okresu a odovzdal dievčatám Cenu starostu obce Švedlár.

Odovzdanie ocenenia bolo slávnostne zapísané do pamätnej knihy – kroniky obce, kde sa podpísali ocenené športovkyne i starostovia.

 

 

 

 

 

Prílohy

spišské noviny.pdf

spišské noviny.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 1,25 MB
Dátum vloženia: 19. 10. 2018 11:14
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 2. 2023 10:12
Autor:

Aktuality

NOVINKY Z OBCE

Hlásenie rozhlasu

Hlásenie rozhlasu

Zvoz odpadu 2023

Sviatok

Meniny má Andrej, Ondrej, Andreas

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Zaujímavé odkazy

Spiš z neba

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:118
TÝŽDEŇ:676
CELKOM:899414

Švedlár z neba

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Novebrová hmla zhasína slnko.

Pranostika na akt.deň

Keď je pekne na Ondreja, celý rok na všetky sviatky bude pekne.

Fotogaléria

fotogaléria

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:7:07

Slnko zapadá:15:44


Švedlár patrí k najstarším obciam Hnileckej doliny. Leží v nadmorskej výške 482 m. Rozprestiera sa po oboch stranách rieky Hnilec. Väčšia časť obecného chotára je zalesnená smrekovými a jedľovými porastami. Z listnatých stromov sa tu vyskytuje buk, breza a javor. Menšiu časť tvoria lúky a pasienky. V údolí sa nachádzajú aj mokrade so vzácnou flórou a faunou.

  • Prvá písomná zmienka: z roku 1243
  • Počet obyvateľov: 2073
  • Katastrálna výmera: 8 777 ha
  • Nadmorská výška: 482 m
  • Obecné časti: Hrable
  • Poloha: Údolie rieky Hnilec vo Volovských vrchoch
  • Prírodné pomery: pásmo zmiešaných lesov
  • Turistické trasy: Gotická cesta s dĺžkou 267 km v turistickom regióne Spiš a Gemer Hnilecká cyklomagistrála
  • Vzdialenosti: Švedlár - Bratislava 408 km,  Švedlár - Košice 64 km
RSS
rozšírené vyhľadávanie