Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, utorok 19. 10. 2021
zamračené 12 °C 4 °C
zamračené, slabý južný vietor
vietorJ, 2.31m/s
tlak1028hPa
vlhkosť63%

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 72
TÝŽDEŇ: 403
CELKOM: 680612

Zaujímavé odkazy

Spiš z neba

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Cena starostu obce

Typ: ostatné | náš tip
Udelenie Ceny starostu obce Ocenenie úspešných športových reprezentantiek

V piatok 19. októbra 2018 sa v rokovacích priestoroch Frucona Stará Voda konalo zasadnutie Združenia miest a obcí hnileckého regiónu /ZMOHR/. Rokovania sa zúčastnili starostovia – členovia za jednotlivé obce nášho okresu pod vedením starostu obce Margecany Ing. Igora Petríka, ktorý je predsedom ZMOHR a pozvanie prijal aj predseda Olympijského klubu SPIŠ  Ing. Viliam Mjartan.

Dvojčatá PaulínaKristína Hudákové a  Barbora Kocúrová sú úspešné reprezentantky  SR vo florbale. Svojimi výkonmi robia dobré meno nielen Slovenskej republike ale aj našej obci.

Dievčatá začali s týmto športom už v piatom ročníku na Základnej škole vo Švedlári, ktorú reprezentovali pod vedením p. učiteľa Jozefa Gregu. Neskôr hrávali v Smolníku a už v roku 2011 boli členkami tímu, ktorý sa stal majstrom Slovenska.  Do roku 2015 pôsobili v športovom klube FbK Kométa SNV.  Tento klub bol  v súťaži Najúspešnejší športovci regiónu SPIŠ v roku 2016 vyhlásený za druhý najúspešnejší kolektív. Samotné hráčky si prebrali aj ocenenia v kategórii jednotlivcov.

V Prahe sa stali majsterkami Európy kategórie G18. Dosiahli umiestnenie v All Stars tíme na Majstrovstách sveta Junioriek v Poľsku.  V roku 2015 reprezentovali SR na  majstrovstvách sveta  vo Fínsku a v roku 2017 na domácich majstrovstvách sveta v Bratislave . Tu sa (vtedy 19-ročná) Paulína Hudáková  stala najproduktívnejšou hráčkou a získala v siedmich zápasoch na turnaji 27 bodov za 12 gólov a 15 asistencií. Naša rodáčka zo Švedlára sa týmto zápisom stala novou rekordérkou v produktivite na svetovom šampionáte žien. Aj napriek mladému veku už dosiahli dievčatá počas svojej športovej kariéry obrovské úspechy nielen doma ale aj v zahraničí.

Starosta obce Vladimír Končík využil príležitosť regionálneho stretnutia a spolu s menovanými predsedami poďakoval za reprezentáciu našej obce i okresu a odovzdal dievčatám Cenu starostu obce Švedlár.

Odovzdanie ocenenia bolo slávnostne zapísané do pamätnej knihy – kroniky obce, kde sa podpísali ocenené športovkyne i starostovia.

 

 

 

 

 


Príloha

Vytvorené: 25. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 8. 2. 2019 12:29
Autor: Patrícia Moskalová